במחילה

פרויקט חדש עם מיכאל גריילסאמר

אלבום רביעי של מיכאל גריילסאמר, במחילה, ומתוכו סינגל ראשון ‘שרלוק’, המבקש להסתובב במחילות הנפש, הילדות והחרדה, להתכרבל ולמצוא בהן ודרך ההתמודדות עם כל העצב הזה, להצליח לבנות בית ולמצוא נחמה. אנחנו יוצאים עם מיכאל למסע מוזיקלי אישי אך גם מוכר, דרך סיפורים, מיתוסים, זכרונות ומגוון דמויות ומעבדים  את החיים הפוסט מודרנים (ועוד בתקופת קורונה) והלחצים המגיעים איתם.

הסגנון המוזיקלי של הפרויקט עושה פנייה חדה מהסגנונות המוכרים של מיכאל, הרגאי, הפאנק והגרוב, וצולל פנימה יחד עם הטקסטים החדשים לסגנון הפולק והרוק עם נימה מעט יותר “אפלה” ועגמומית. עם השפעות ישנות חדשות מניל יאנג, לאונרד כהן וג’וני מיטשל.

מיכאל כתב את השירים לעצמו בזמן הסגרים וביניהם. הוא הלחין אותם לאחרונה והם עובדו לאלבום הכולל 10 שירים, בהפקתו המוסיקלית הייחודית של שניר להב

המילים בשיריו החדשים, מסתובבות במחילות הנפש, הילדות והחרדות. השירים לוקחים אותנו למסע מוזיקלי אישי אך הכי ישראלי שיש, דרך חוויות אישיות מהיום יום: התמודדות עם דיכאון וחרדה, הורות, וההצלחה החמקמקה, ביחד עם דמויות אייקוניות מסיפורים ומיתוסים שעיצבו את מיכאל בילדותו ועד היום: סיזיפוס, שרלוק הולמס, קיפי בן קיפוד, אטריו (הסיפור שאינו  נגמר ועוד). 

איך שהתחילה הקורונה, נשברתי. הציפו אותי אינסוף תחושות של חרדה, פחד והמון עצבות. החזקתי שנים, יותר מדי דברים בבטן. התחלתי ללכת לטיפול ובמקביל, התחלתי לכתוב את הרגשות שכל כך הכבידו עלי. הקריירה, המשפחה, העתיד הלא ברור. הרגשתי בדרך ללא מוצא. לא חשבתי לכתוב שירים, פשוט הייתי חייב לכתוב כדי להרגיש יותר טוב.פגשתי את שניר ויחד בנינו את ״שׁרלוק״ ואיתו את האלבום החדש ״במחילה״ שבדרך.“

את  יציאת השיר הראשון, ”שרלוק“, ילווה קליפ אותו ביים גיל ישי. הסינגל הראשון מתוך האלבום במחילה מדבר על החקר של העצבות, המקור שלה, והטשטוש שנוצר בעקבותיה בין המציאות לבין הדמיון. הדמות, ‘מיק סאמרס’ מנסה להתמודד עם “ההצלחה” שלה ושוקעת לעולם מדומיין שבו מתרחשת מלחמה שכולנו מכירים בין המודע לתת מודע, במפגן סוריאליסטי עם השפעות קולנועיות מדיוויד לינץ’ וג’ים ג‘רמוש.

1 thought on “במחילה

  1. קיפי בן קיפוד says:

    מת לשמוע את זה כבר! נשמע,פגזזזז

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content